Dzisiaj naszą bibliotekę odwiedziła najmłodsza grupa z przedszkola - Misie. Dzieci spędziły miło czas na słuchaniu bajki oraz malowaniu.

 

 

 

Spotkanie z cyklu:

 

"BIBLIOTEKA PEŁNA

BAJEK"

 

Spotkanie autorskie z pisarzem bajek dla dzieci

 

PANEM PAWŁEM

BERĘSEWICZEM

 

Dnia 05 listopada 2015r. o godz. 9.00

 

Zaprasza

BIBLIOTEKA PUBLICZNA


DOM POLSKI W ZAKRZEWIE

 

 

Spotkanie autorskie

z Panem Pawłem Beręsewiczem

 

Dnia 5 listopada o godz. 9.00 w Bibliotece Publicznej w Zakrzewie odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem pisarzem i autorem powieści, opowiadań i wierszy dla dzieci. Pan Paweł przyjechał do nas aż z Warszawy. W spotkaniu brały udział dwie klasy: III i IV z Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks dra Bolesława Domańskiego w Zakrzewie. Autor zaprezentował dzieciom swoje książki i sterścił je w opowiadaniach. Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Dzieci miały możliwość zadania pytań odnośnie książek Pana Beręsewicza,a także dowiedzieć się, jak wygląda codzienne życie pisarza. O to przykładowe tytuły książek autora: ,,Wielka wyprawa Ciumków" ,,Czy wojna jest dla dziewczyn" ,,Człowiek z blizną" ,,Noskawery" ,,Kiedy chodziłem z Juklą Maj" itd.

Zdjęcia ze spotkania znajdują się w Galeri(na dole strony).
 

 

 

 

 

Spotkanie autorskie

z Agatą Widzowską-Pasiak

 

W paźdzerniku w filii w Starej Wiśniewce odbyło się spotkanie z Agatą Widzowską-Pasiak autorką książek dla dzieci.

Pani Agata z wykształcenia jest bibliotekarzem i instruktorem teatralnym. Pisze opowiadania, wiersze, słuchowiska, bajki terapeutyczne oraz teksty piosenek. Napisała około 20 książek dla dzieci, oto kilka z nich: "Bitelsiaki", "Co ucioł Gucio", "Pokłóciły się poetki o pietruszkę i skarpetki, "Koń na receptę", Dreptak i pępek świata"