Projekt. Noce i dnie

reżyseria i choreografia: Mikołaj Mikołajczyk

Premiera:

  • 5 i 6 września 2013r. godzina 18.00
  • Dom Polski w Zakrzewie, ul. Ks. dr Bolesława Domańskiego 18

 

Tańczył będę nawet z ośmioma dychami na karku. W tańcu nie chodzi tylko o sprawność techniczną czy fizyczną. Równie dobrze mogę samymi palcami tańczyć, tworząc taki koncept, że cała uwaga widza skupi się na nich. Nie potrzeba odrywać się od ziemi pół metra, by zatańczyć.

(Mikołaj Mikołajczyk)

 

Projekt. Noce i dnie jest kolejną odsłoną współpracy Mikołaja Mikołajczyka z Zespołem Śpiewaczym „Wrzos” z Zakrzewa. Zrealizowany w ramach zeszłorocznej edycji „Rewolucji” spektakl Teraz jest czas zdobył świetne recenzje w prasie ogólnopolskiej i gościł m.in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, pokazywany był także na Malta Festival w Poznaniu.

W tym roku Mikołajczyk wraz z zespołem realizatorów – Małgorzatą Dziewulską (współpraca dramaturgiczna), scenografem i artystą video Mirkiem Kaczmarkiem i kompozytorem Zbigniewem Kozubem – postanowił pójść o krok dalej. Seniorzy z chóru „Wrzos” będą mierzyli się nie tylko z zadaniami teatru ruchu, ale także z własną opowieścią o życiu. Inspiracji dla siebie szukają we wpisanej w historię Wielkopolski powieści Marii Dąbrowskiej Noce i dnie, stawiającej pytania o podsumowanie życia, jego spełnienie i niespełnienie.

W przedstawieniu weźmie udział piętnastu seniorów ze swoim choreografem Mikołajem Mikołajczykiem. Zakrzewski zespół wspierać będą tancerka Iwona Pasińska i aktor Adam Ferency.  W niecodziennym gatunku scenicznym, który można nazwać teatrem uczestnictwa, powstanie wspólny język.

Spektakl zostanie zaprezentowany również w Poznaniu w Starym Browarze w dniach 8 i 9 grudnia.

 

Współpraca: Zakrzewski Dom Kultury „Dom Polski”, Art Stations Foundation / Stary Browar Nowy Taniec

 

Spektakl  realizowany w ramach programu Samorządu Województwa Wielkopolskiego „Wielkopolska: Rewolucje” (kuratorka programu: Agata Siwiak)

Przeczytaj recenzję: